Фiльтр
Ціна
від до грн
Ємність бака, л
676
677
678
679
680
681
Форма корпусу
682
683
Сортувати за:

Розширювальні баки Vitals AQUA

ТМ Vitals Aqua пропонує широкий асортимент розширювальних баків для систем опалення. Обладнання виготовляється відповідно до ДСТУ, має високі технічні характеристики, відповідає стандартам безпеки. Використання накопичувачів сприяє довговічності трубопроводів, знижує ймовірність аварії і розгерметизації, оптимізує роботу насосів.

Конструкція і функції розширювальних баків

Пристрої призначені для оптимізації тиску в закритих контурах опалення. Їх необхідність продиктована тим, що при нагріванні теплоносій має властивість збільшуватися в об’ємі. Через це в повністю заповненій теплоносієм замкнутій системі створюється надлишковий тиск, який негативно впливає на стан труб, провокує утворення аварійних протікань. Щоб усунути цей ризик, варто купити розширювальний бак.

Устаткування являє собою металеву ємність, внутрішній простір якої поділений еластичною полімерною мембраною. Одна частина заповнюється водою, друга — повітрям. При розширенні рідини в комунікаціях надлишковий об’єм закачується в розширювальний бак. Мембрана при цьому стискає повітря в камері. Коли температура в системі знижується, раніше витіснений в розширювальний бак теплоносій з накопичувача надходить в трубопровід для збереження робочих параметрів системи.

Розширювальний бак для опалення виконує такі функції:

 • за рахунок збору надлишкової кількості теплоносія стабілізує тиск, перешкоджає надмірному навантаженні на елементи комунікацій.
 • підтримує в системі оптимальний об’єм робочого середовища.

Типи мембранних розширювальних баків

 1. Розбірні. У них передбачена можливість заміни мембрани, якщо таке буде потрібно. Доступ до неї відкривається після зняття спеціального фланця, закріпленого на болтах. При демонтажі слід врахувати, що в ємностях великого об’єму задню частину полімерної перегородки кріплять до ніпеля для стабілізації. Особливістю розбірних моделей є те, що теплоносій локалізується в мембрані і не контактує з металевими поверхнями. Це дозволяє уникнути корозії і забруднення рідини.
 2. Нерозбірні. Мембрана в цих розширювальних баках для систем опалення жорстко закріплена і не підлягає заміні. Вона розділяє металеву ємність на дві частини: одна заповнена повітрям, друга — водою. Рідина при цьому безпосередньо контактує з внутрішньою поверхнею. Для захисту від корозії метал покривають захисним шаром фарби.

Як вибрати розширювальний бак?

Основною характеристикою обладнання є об’єм. У закритих системах розширювальний бак повинен вміщати:

 • для води з присадками проти замерзання в якості теплоносія — 10% від загального об’єму;
 • для гліколевої рідини — 15% від загального об’єму.

Додатковим захистом від надмірних навантажень на накопичувач стане наявність запобіжного клапана. Якщо тиск в ємності досягне критичної позначки, цей елемент стравить частину рідини і нормалізує параметри.

Щоб гарантувати довгу і справну роботу обладнання, при його підборі варто скористатися допомогою професіоналів. Фахівці виконають точний розрахунок місткості бака, підберуть оптимальну модель з урахуванням рекомендацій виробника і умов експлуатації.

Переваги розширювальних баків Vitals Aqua

Устаткування ТМ Vitals Aqua виготовляється за сучасними технологіями. Його конструкція враховує експлуатаційні навантаження і зовнішні чинники, здатні вплинути на робочі характеристики. До переваг розширювальних баків Vitals Aqua відносяться:

 • еластична і зносостійка мембрана EPDM;
 • корпус з якісної сталі;
 • широкий діапазон допустимих робочих температур;
 • плоска форма і компактні розміри (для нерозбірних моделей);
 • надійне кріплення фланця на болтах (для розбірних агрегатів).

Компанія запрошує до співпраці оптових клієнтів і гарантує своєчасні відвантаження продукції в необхідній кількості. Кожному партнеру забезпечується повна інформаційна та сервісна підтримка. Устаткування доставляється по всій території України.

Развернуть
Модули для Опенкарт (Opencart) всех версий!